6. prosince 2019

Ve dnech 3.–5. prosince 2019 navštívili Univerzitu Karlovu představitelé Universität Zürich. Švýcarská univerzita patří mezi strategické partnery naší almae matris. Dosavadní spolupráce probíhá především v lékařských oborech, letošním cílem však bylo rozšířit kooperaci i na další fakulty, konkrétně na Filozofickou fakultu, Fakultu sociálních věd a Právnickou fakultu UK. Z curyšské strany se jednání účastnili rektor Prof. Dr. Michael Hengartner, prorektor Prof. Dr. Christian Schwarzenegger, děkan pro studium Fakulty filozofické a sociálních věd Prof. Daniel Müller Nielaba a Prof. Andrea Büchler z curyšské Právnické fakulty. Za Univerzitu Karlovu byli přítomni rektor Prof. MUDr. Tomáš Zima, prorektor Prof. MUDr. Jak Škrha, děkan FF UK Doc. Michal Pullmann, proděkanka FF UK Prof. Markéta Křížová, proděkanka FSV UK Dr. Zuzana Kasáková a proděkan PF UK Prof. Milan Damohorský. Akci uspořádalo Centrum strategických partnerství, které působí v rámci Odboru mezinárodních vztahů.

Prezident Universität Zürich Prof. Michael Hengartner a rektor UK Prof. Tomáš Zima

Viceprezident UZH Prof. Christian Schwarzenegger, prorektor UK Prof. Jan Škrha, rektor UK Prof. Tomáš Zima a prezident UZH Prof. Michael Hengartner.

Jednání představitelů právnických fakult UZH a UK. Zleva doprava: Prof. Andrea Büchler, Mgr. Vratislav Kozák (vedoucí Odboru zahraničních vztahů UK), Prof. Michael Hengarther, proděkan PF UK Prof. Milan Damohorský.

Jednání představitelů FF UK a FSV UK se zástupci UZH.