• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • Novinky

  Novinky

  Institute of Economic Studies and

  Centre for Strategic Partnerships, Charles University


  Invite you for two lectures that will deliver Dr Romola Davenport of Cambridge Group for the History of Population and Social Structure at the Institute of Economic Studies.

  Lecture 1. Thursday 15th April, 11:00 CET

  ‘Plagues and peoples revisited: epidemic disease and urbanisation in early modern England’.


  Lecture 2. Thursday 22nd April, 11:00 CET

  ‘Urbanisation and the decline of infectious diseases in England, c.1750 – 1900’.


  Lectures are part of Cambridge Lectures in Economic History (JEB143) focused on the Economic History of Pandemics this year. No doubt, lectures will be an unmissable event for anyone who wants to understand how history influences present and future economic development.


  More info
  Dne 10. září 2020 se uskutečnila ve Vlasteneckém sále v Karolinu, tedy na půdě Karlovy univerzity, slavnost dvacátého výročí fungování české kanceláře DAAD v České republice. Akce byla zorganizována Centrem strategických partnerství a pražskou pobočkou DAAD. Více informací na: Společný příběh DAAD – Univerzita Karlova  Dne 7. září 2020 proběhlo další jednání univerzitní sítě CENTRAL. Diskutovalo se především o připravovaných změnách fungování této aliance. Další jednání proběhne na přelomu září a října 2020.  Dne 17. srpna 2020 se konala online schůzka mezi zahraničním oddělením Univerzity v Curychu a Odborem zahraničních vztahů Univerzity Karlovy. Diskutovala se otázka financování společných projektů na rok 2021 a návštěva rektora a prorektora pro zahraniční styky a mobilitu UK v Curychu v prosinci 2020.  Dne 30. července 2020 proběhla online schůzka mezi zahraničním oddělením University of St Andrews a Odborem zahraničních vztahů Univerzity Karlovy. Společně diskutovali rozšiřování vztahů v rámci strategických partnerství.  Dne 9. července 2020 proběhlo online jednání všech univerzit sdružených v síti CENTRAL. Na něm došlo k představení pracovní verze nového konceptu fungování CENTRALu. Na tomto návrhu spolupracovali společně Univerzita Karlova a Univerzita ve Vídni. Další jednání proběhne na začátku září 2020.  Dne 23. června 2020 proběhla pracovní schůzka akademických ambasadorů - zástupců Univerzity Karlovy a Univerzity v Curychu. Ambasadoři se domluvili, jakým způsobem budou propojovat a doporučovat vědecké pracovníky obou institucí. K pokrytí cestovních nákladů a nákladů na ubytování pro akademiky, kteří navštěvují své kolegy na příslušných institucích, bude sloužit nově zřízený cestovní fond (Travel Fund).


  Poslední změna: 15. duben 2021 15:06 
  Sdílet na: