20. ledna 2021

Nabídka slev na kurzy UZH International Summer Schools (virtual edition) pro studenty Univerzity Karlovy

Univerzita v Curychu (UZH) je strategickým partnerem Univerzity Karlovy od roku 2017. Spolupráce probíhá především na akademické úrovni, kde hlavní komunikační kanál tvoří Centrum strategických partnerství na UK a International Partnerships and Strategic Projects na UZH.

V současné době se začínají rozjíždět i příležitosti pro studenty bakalářského a magisterského studia. UZH pro letošní rok nabízí letní kurzy v rámci UZH International Summer Schools (virtual edition), která se bude konat od 4. do 23. července 2021. Pro prvních pět studentů přihlášených do každého z programů z Univerzity Karlovy UZH nabízí 50 % slevu. Zbytek sumy může být například financován v rámci podpory internacionalizace na UK.

Přihlašování je nyní otevřené a bude ukončeno 25. dubna 2021. Před podáním přihlášky by studenti měli nejprve vyplnit registrační formulář. Více naleznete na webové stránce www.summerschools.uzh.ch.

S online výukou letních škol má UZH zkušenost již z roku 2020. Zpětná vazba jejich studentů byla velmi pozitivní: 95 % studentů bylo velmi spokojeno s organizací programů a 93 % se zvláště líbil multidisciplinární přístup.

A jaké programy UZH International Summer Schools nabízí?

1) Deep Dive into Blockchain – Linking Economics, Technology and Law

V této letní škole se studenti naučí porozumět třem klíčovým pilířům blockchainových systémů, konkrétně technologie, ekonomice a právním aspektům. Na základě toho poté prozkoumají další oblasti použití, jako je forenzní analýza a analýza dat. Tento program je vysoce interaktivní a zahrnuje praktické procvičování zahrnující nejpokročilejší a nejslibnější platformy založené na blockchainu.

2) Finance for the Future: Investments, Sustainable Finance and FinTech

Tato letní škola se zaměří na minulý, současný a budoucí vývoj švýcarského finančního systému a správy majetku ve Švýcarsku. Studenti si prohloubí znalosti v makroekonomii a financích. Dále se seznámí s nejnovějšími a slibnými trendy ve FinTech a udržitelném financování a získané znalosti uplatní ve hře pro správu portfolia. Tento program nabízí nejen jedinečnou příležitost získat informace od předních odborníků z akademické obce a obchodního sektoru, ale také alespoň virtuálně „prozkoumat“ Curych – jedno z nejdůležitějších finančních center na světě.

3) Leadership in the Future of Work

Od velkých korporací po vládu, mezinárodní organizace a renomované akademické instituce – každý chce vědět, co přinese budoucnost práce. Tato letní škola zkoumá budoucnost práce z řady různých úhlů a perspektiv a nabízí studentům příležitost přemýšlet o své vlastní roli budoucích lídrů. Díky kombinaci výuky a praktických cvičení budou studenti objevovat způsoby, jak lépe porozumět budoucnosti práce, připravit se na ni, a nakonec ji utvářet.

4) What Defines a Country's Success? Switzerland's Experience in Comparison

Tato letní škola se zabývá vývojem Švýcarska ve srovnání s jinými úspěšnými malými zeměmi. Studenti prozkoumají jedinečnosti, podobnosti a rozdíly, které jim pomohou pochopit, zda existuje jeden recept na politické přežití a ekonomický úspěch, nebo zda existuje mnoho různých vývojových cest. Kurz zkoumá, které historické, sociologické a politické faktory jsou nezbytným předpokladem úspěšnosti země. To také pomůže pochopit, proč státy reagují odlišně na krize, jako je nedávná pandemie COVID-19.

V případě dalších dotazů je možné obrátit se i na Centrum strategických partnerství Univerzity Karlovy.

Kontaktní osoba: PhDr. Jaromír Soukup, Ph.D. (jaromir.soukup@ruk.cuni.cz)