29. září 2021

Výstava Vienna Circle and its Prague Connection

Od zimního semestru 2021 se opět rozjíždí aktivity CENTRALu (Univerzita Karlova, Humboldtova univerzita, Vídeňská univerzita, Varšavská univerzita a ELTE). Vídeňská univerzita, která získala na první dva roky předsednictví, nabídla svoji výstavu Wiener Kreis všem partnerům tohoto uskupení. Karlova univerzita zorganizovala výstavu jako první.

Oficiální zahájení výstavy proběhlo 4. 10. 2021 v Karolinu za účasti prorektora Vídeňské univerzity Jeana-Roberta Tyrana a kurátora výstavy profesora Karla Sigmunda.

Výstava se věnovala souvislostem, které vedly ke vzniku Vídeňského kroužku. Zároveň se také blíže podívala na strašlivé pustošení politického fanatismu a na bezohledné ničení kritického myšlení. V neposlední řadě výstava odhalila mezinárodní dopad, který Vídeňský kroužek měl.

Výstava bude probíhat v Karolinu od 5. 10. do 12. 11. 2021 vždy od 10 do 18 hodiny.

Zprávu z této výstavy najdete také na těchto webových stránkách.