• socialIcon

29. září 2021

Výstava Vienna Circle and its Prague Connection

Od zimního semestru 2021 se opět rozjíždí aktivity CENTRALu (Univerzita Karlova, Humboldtova univerzita, Vídeňská univerzita, Varšavská univerzita a ELTE). Vídeňská univerzita, která získala na první dva roky předsednictví, nabídla svoji výstavu Wiener Kreis všem partnerům tohoto uskupení. Karlova univerzita bude organizovat výstavu jako první.

Oficiální zahájení výstavy proběhne 4. 10. 2021 v Karolinu za účasti prorektora Vídeňské univerzity Jeana-Roberta Tyrana a kurátora výstavy profesora Karla Sigmunda.

Výstava se bude věnovat souvislostem, které vedly ke vzniku Vídeňského kroužku. Zároveň se také blíže podívá na strašlivé pustošení politického fanatismu a na bezohledné ničení kritického myšlení. V neposlední řadě výstava odhalí mezinárodní dopad, který Vídeňský kroužek měl.

Výstava bude probíhat v Karolinu od 5. 10. do 12. 11. 2021 vždy od 10 do 18 hodiny.

Všichni jste srdečně zváni!