5. prosince 2022

Výzva programu Global Fellowship na University of St Andrews

Program Global Fellowship, který probíhá již pátým rokem, poskytuje stipendia, která umožňují talentovaným vědcům z celého světa strávit na St Andrews až jeden měsíc. Během této doby budou moci stipendisté absolvovat výzkum a studium, posílit vztahy a spolupráci, pokročit ve výzkumné práci a najít prostor pro přemýšlení v inspirativním prostředí.

Žadatelé o účast v programu by měli být uznávanými vědci ve svém oboru nebo začínajícími lídry, kteří přispěli k originálnímu výzkumu, jenž rozšiřuje hranice poznání.

Od stipendistů se očekává, že se během akademického roku 2023/24 virtuálně zapojí do spolupráce se studenty a kolegy a navštíví St Andrews v období od 1. srpna 2023 do 31. července 2024. Univerzita poskytuje všem oceněným stipendium na dobu jejich návštěvy, ubytování a zpáteční letenku a transfer z letiště.

Více informací o přihláškách naleznete na webové stránce Global Fellowship. Uzávěrka přihlášek je 1. března 2023.