28. března 2022

Univerzita Karlova a University of St Andrews vytvořily společný systém financování s cílem usnadnit spolupráci v rámci našeho strategického partnerství. Financování umožní akademickým pracovníkům ze všech oborů identifikovat vzájemně se doplňující silné stránky, prozkoumat oblasti synergie a rozvíjet vynikající budoucí projekty v oblasti výzkumu a akademických inovací. Cílem společného financování je podpořit první kroky spolupráce a není zamýšleno jako kompletní financování projektů.

Obě univerzity se podílí na financování rovným dílem (tzv. 50 % - 50%) a společně rozhodují i o schválení předložených projektů. Na straně UK bude Joint Seed Funding financován z Fondu pro podporu strategických partnerství.

Finanční podpora je až 5 000 liber (cca 6 000 EUR) nebo 2 500 liber (cca 3 000 EUR) od každé instituce.

Možné formáty spolupráce mohou zahrnovat:

o Intenzivní výzkumné workshopy;

o Pedagogické workshopy (např. zkoumání spolupráce v oblasti digitálních nebo jiných kurzů);

o Krátkodobé výzkumné pobyty

o Mobilita za účelem přípravy společných výzkumných projektů nebo vzdělávacích programů.

Více info:

Společná výzva UK a Univerzity v St Andrews