28. června 2023

NAFSA 2023

Na přelomu května a června 2023 se konal ve Washingtonu veletrh a expo NAFSA. Jde o organizaci, která se zabývá problematikou vzdělávání a přes nejrůznější vysokoškolské instituce propojuje celý svět. Za Českou republiku se zúčastnilo několi špičkových vysokoškolských institucí, za Univerzitu Karlovu to byla delegace z několika fakult a Odboru zahraničních vztahů rektorátu Univerzity Karlovy.

Zájem o spolupráci s Univerzitou Karlovou byl velký, spolupracovat měly zájem univerzity ze všech regionů. Kromě toho tato akce posloužila i pro jednání se strategickými partnery Univerzity Karlovy (University of St Andrews, University of Zurich a Macquarie University).

Účast Univerzity Karlovy na NAFSA vytvořila vynikající příležitosti pro navazování nových vztahů a prohlubování již existujících partnerství s univerzitami z celého světa. Zároveň se ukázalo, že Univerzita Karlova je otevřená spolupráci a aktivně se zapojuje do mezinárodního vzdělávacího prostoru.