18. října 2023

Den University of St Andrews na UK

Univerzita v St Andrews je nejstarší skotskou a třetí nejstarší britskou univerzitou. University of St Andrews se v letošním roce podle The Times a Sunday Times Good University Guide 2024 stala vedoucí univerzitou ve Velké Británii. Stejně tak se dostala na první místo v průvodci Guardian University Guide 2024. Od roku 2019 je tato univerzita strategickým partnerem UK.

Zástupci této univerzity nás navštíví 31. října, aby společně s akademiky UK ocenili všechny společné dosavadní úspěchy a představili další formy ještě hlubší a širší spolupráce.

Akce začne v 9:30 otevřením výstavy University of St Andrews, následuje přednáška na aktuální téma se společenským a sociálním dopadem, prezentace obou univerzit a diskusní fórum.

Další program (Malá Aula Karolina):

10.00-10:15 - přivítání

10:15-11:00 – přednáška Ineke de Moortel: Promoting Sustainability in Higher Education: Strategies, Challenges and Impacts (přednáška bude streamována)

Profesorka Ineke de Moortel popíše cestu, kterou udržitelnost na St Andrews prošla. Bude se zabývat výzvami spojenými s řešením naší uhlíkové stopy, zejména s ohledem na dopravu v instituci, která si klade za cíl přispět ke globálnímu rozvoji. Nakonec na aktuálních příkladech ze St Andrews předloží argumenty pro jedinečný dopad, který mohou mít univerzity na udržitelnost prostřednictvím vzdělávání a výzkumu.

Link na stream přednášky

11:15-12:45 – sdílení dobré praxe dosavadní spolupráce a možnosti další spolupráce především pro fakulty UK, možnost online připojení.

Schůzka v Microsoft Teams

Osobní účast nám prosím potvrďte do 26.10. na email Barbora.Bednarikova@ruk.cuni.cz.