Den University of St Andrews na UK

Dne 31. října 2023 proběhne hybridní akce Den University of St Andrews na Univerzitě Karlově, která má za cíl seznámit akademickou veřejnost s úspěchy vzájemné spolupráce a současně nabídnout nové možnosti pro další

18. října 2023

Nová výzva pro financování projektů ze strany Universität Zürich

Univerzita v Curychu (UZH) otevírá další kolo výzvy k financování společných projektů. Výzva je určena pro akademiky a výzkumné pracovníky strategických partnerů (tedy i Univerzitě Karlově).

8. srpna 2023

NAFSA 2023

Na přelomu května a června 2023 se konal ve Washingtonu veletrh a expo NAFSA. Jde o organizaci, která se zabývá problematikou vzdělávání a přes nejrůznější vysokoškolské instituce propojuje celý svět.

28. června 2023

Společné financování projektů s University of St Andrews

Univerzita Karlova a University of St Andrews vytvořily společný program počátečního financování s cílem usnadnit spolupráci v rámci našeho strategického partnerství.

2. března 2023

Výzva programu Global Fellowship na University of St Andrews

Program Global Fellowship, který probíhá již pátým rokem, poskytuje stipendia, která umožňují talentovaným vědcům z celého světa strávit na St Andrews až jeden měsíc.

5. prosince 2022

International Digital Open Day, Hebrew University

Online den otevřených dveří Hebrew University zaměřený na MA a PhD. programy / International Digital Open Day for MA and PhD. programmes.

24. listopadu 2022

University of St Andrews Global Challenges Lecture Series (online)

Tato zajímavá série přednášek představí špičkový výzkum napříč obory. Zaměří se na to, jak mohou lidé ve vedoucích pozicích ovlivnit reakce na krize v oblasti globálního zdraví. Přednášky se budou zabývat psychologií a odolností komunity, vlivem sociopolitických nerovností na zdraví a pohodu, jakož i otázkami ovlivňujícími tvorbu politiky a komunikaci.

9. září 2022

CENTRAL Staff Training Programme for Doctoral Schools - Online

Setkání zástupců doktorských škol a odborníků na Ph.D. mobilitu, kteří budou společně diskutovat o metodách, jak posílit krátkodobou mobilitu mezi členskými univerzitami CENTRAL.

31. srpna 2022

University of St Andrews Joint Seed Funding

Univerzita Karlova a University of St Andrews vytvořily společný systém financování s cílem usnadnit spolupráci v rámci našeho strategického partnerství. Financování umožní akademickým pracovníkům ze všech oborů identifikovat vzájemně se doplňující silné stránky, prozkoumat oblasti synergie a rozvíjet vynikající budoucí projekty v oblasti výzkumu a akademických inovací.

28. března 2022

Vienna Circle and its Prague Connection

Od zimního semestru 2021 se opět rozjíždí aktivity CENTRALu (Univerzita Karlova, Humboldtova univerzita, Vídeňská univerzita, Varšavská univerzita a ELTE). Vídeňská univerzita, která získala na první dva roky předsednictví, nabídla svoji výstavu Wiener Kreis všem partnerům tohoto uskupení. Karlova univerzita zorganizovala výstavu jako první.

29. září 2021